Pulszdrowia

Portal Twoich możliwości
Prowadzony przez ekspertów
Obejmujemy Patronat:

Cykl konferencji "Współczesne kierunki działań prozdrowotnych", które odbywają się październik 2013-czerwiec 2014, Warszawa

III Maraton Aqua Fitness, Lublin

Targi Zdrowo Zakręcone, Lublin

II Spotkanie z Psychodietetyką Praktyczną, Warszawa

Akcja Aqua Fit-poczuj lekkość- autorski program prozdrowotny

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki


Aktywnie po zdrowie

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Coraz większa grupa pacjetów stawia sobie pytanie: jakiej szczoteczki do zębów powinniśmy używać. W sklepach i supermarketach możemy znaleźć bardzo wiele różnych typów przyborów do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, od szczoteczek ręcznych, szczoteczek elektrycznych, aż do wyspecjalizowanych przyrządów takich jak irygatory czy szczoteczki międzyzebowe. W dzisiejszym artykule chciałbym poruszyć temat stosowania przez pacjentow szczoteczek elektrycznych.

 

Wielu z nas ma wyobrażenie, iż szczoteczka elektryczna jest rozwiazaniem na większość problemów związanych z naszym uzębieniem. Otóż odpowiedzieć na pytanie czy stosować szczoteczkę elektryczną czy reczną jest bardzo prosta.

 

Odpowiedni sposób szczotkowania szczoteczką ręczną pozwala uzyskać zblizony efekt jak przy stosowaniu szczotki elektrycznej. Jednakże nie można zaraz stawiac produktu elektrycznego na straconej pozycji. Jednak szczoteczka elektryczna pozwala uzyskać odpowiedni poziom higieny w dużo prostszy sposob.

 

Należy pamietać iż ilość obortów to od 4 tysięcy do 20 tysięcy na minutę. Technika jej stosowania jest stosunkowo prosta- nie wymaga od pacjentów wyspecjalizowanych ruchów. Jedynie należy pamietać o powolnym przesuwaniu szczoteczki wedlug ustalonego planu po kazdej z powierzchni zębów. Należy pamietać, iż czas szczotkowania zarówno elektryczną jak i reczną szczotekczką do zębów powinien wynosic okolo 2 minut. Ponadto włosie glówki szczotki elektrycznej wskazuje nam czas jej wymiany : świadczy o tym blednięcie włókien.

 

Stosownanie szczotek elektrycznych zdecydowanie ułatwia nam życie, jednakże nie jest wymogiem i jedyną drogą w kierunku utrzymania prawidłowej higieny. O technikach szczotkowania i stosowaniu dodatkowych pomocy napisze w nastepnych artykule.

 

Lek. Dent. Szczepan Sagan

 

Powrót

Podaj kod z obrazka:

Podaj wynik równania: 5+3 = ?


Komentarze
daro Ja bardzo lubię szczoteczki soniczne, aktualnie mam Panasonic i bardzo mi odpowiada. Soniczna szczotka moim zdaniem czyści jeszcze lepiej niż zwykła elektryczna, szczególniej lepiej nadaje się do wrażliwych dziąseł.
Dodano: 2016-06-19
Nasi partnerzy Food forum Food forum Kalkulator kalorii
Oblicz ile kalorii spalasz w czasie różnych czynności

(kg)

(min)


Sprawdź także: Porównujemy produkty Dodaj nową firmę Dieta tygodnia

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Zobacz wszystkie diety tygodnia


Przepis tygodnia

Sałatka Waldorf

Sałatka Waldorf

Sprawdź wszystkie przepisy


Produkt tygodnia

Ziemniaki

Ziemniaki

Produkty tygodnia

Sprawdź zdrową żywność


Wiadomości

Bądź na bieżąco

Zobacz wszystkie

Ostatnie oceny

Oceny użytkowników

PulsZdrowia.pl © 2016 All Rights Reserved