Pulszdrowia

Portal Twoich możliwości
Prowadzony przez ekspertów
Obejmujemy Patronat:

Cykl konferencji "Współczesne kierunki działań prozdrowotnych", które odbywają się październik 2013-czerwiec 2014, Warszawa

III Maraton Aqua Fitness, Lublin

Targi Zdrowo Zakręcone, Lublin

II Spotkanie z Psychodietetyką Praktyczną, Warszawa

Akcja Aqua Fit-poczuj lekkość- autorski program prozdrowotny

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki


Wellness

Kawa i herbata  w kosmetyce

Kawa i herbata w kosmetyce

Filiżanka cudownie aromatycznej kawy lub herbaty to dla większości z nas codzienny zwyczaj, a dla niektórych wręcz rytuał. Jednak herbata i kawa to nie tylko produkty spożywcze, ale także cenione składniki wielu preparatów kosmetycznych oraz receptur zabiegowych. Produkty antycellulitowe od lat w swoim składzie mają kofeinę, natomiast ekstrakty z herbaty na dobre zagościły w produktach anti-aging. Coraz częściej i coraz więcej mówi się o ekologii w kosmetyce, a herbata i kawa doskonale wpisują się ten aktualny trend.

 

Herbata i kawa – o ich walorach smakowych i kulinarnych napisano masę artykułów i pozycji książkowych, my natomiast przyjrzyjmy się zaletom, które w znacznym stopniu wykorzystuje kosmetyka. Zapraszam zatem na kawę! Teofilina i teobromina zawarte w kawie odpowiadają za poprawę naszej koncentracji, zwiększając liczbę neuroprzekaźników, wprowadzając nas w pogodny stan i poprawiając samopoczucie przy jednoczesnej likwidacji zmęczenia. Istotne znaczenie mają też zawarte w kawie związki polifenolowe, odpowiedzialne za niwelowanie wolnych rodników, a przez to hamujące procesy fotostarzenia się skóry. Wysoka zawartość kofeiny pozwoliła kawie na dobre zagościć w kosmetyce. Wyciągi z kawy stosowane są w kosmetykach do pielęgnacji ciała z racji szerokiego wachlarza możliwości, jakimi dysponują – usuwają bowiem zalegające z skórze toksyny, poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych, aktywują i przyspieszają proces lipolizy, poprawiają krążenie limfy, zmniejszają wielkość tkanki tłuszczowej poprzez uwalnianie tłuszczów z adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej).

 

               Aromat i dobroczynne działanie wyciągów kawy spowodowały, że preparaty z ich zawartością stały się bardzo dobrym domowym uzupełnieniem zabiegów kosmetycznych dostępnych w ośrodkach SPA. Holistyczne podejście do klienta stawia na dbałość nie tylko o ciało, ale też o ducha i psychikę, dlatego kosmetyki z kawą tak dobrze się w ten nurt wpisują. Ich zastosowanie zapewnia poprawę wyglądu, natomiast zapach wprawia w dobry nastrój i energetyzuje. Dzisiaj nie wystarczy już  ładny gabinet, aby klient poczuł się dobrze, trzeba też odpowiednio zadbać o niego podczas zabiegu, a tu kosmetyki odgrywają znaczącą rolę.  Pijąc kawę zastanówmy się zatem, czy czasem nie byłoby warto skorzystać z wszelkich jej dobrodziejstw, a nie tylko dobrego smaku  i wybierzmy się do salonu kosmetycznego, żeby całemu poddać się w pełni jej dobroczynnym właściwościom.

 

Bartłomiej Wybrański

Masażysta 

 

Powrót

Podaj kod z obrazka:

Podaj wynik równania: 5+3 = ?


Komentarze
Brak komentarzy
Nasi partnerzy Food forum Food forum Kalkulator kalorii
Oblicz ile kalorii spalasz w czasie różnych czynności

(kg)

(min)


Sprawdź także: Porównujemy produkty Dodaj nową firmę Dieta tygodnia

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Zobacz wszystkie diety tygodnia


Przepis tygodnia

Sałatka Waldorf

Sałatka Waldorf

Sprawdź wszystkie przepisy


Produkt tygodnia

Ziemniaki

Ziemniaki

Produkty tygodnia

Sprawdź zdrową żywność


Wiadomości

Bądź na bieżąco

Zobacz wszystkie

Ostatnie oceny

Oceny użytkowników

PulsZdrowia.pl © 2016 All Rights Reserved