Pulszdrowia

Portal Twoich możliwości
Prowadzony przez ekspertów
Obejmujemy Patronat:

Cykl konferencji "Współczesne kierunki działań prozdrowotnych", które odbywają się październik 2013-czerwiec 2014, Warszawa

III Maraton Aqua Fitness, Lublin

Targi Zdrowo Zakręcone, Lublin

II Spotkanie z Psychodietetyką Praktyczną, Warszawa

Akcja Aqua Fit-poczuj lekkość- autorski program prozdrowotny

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki


Porady / Jak podchodzimy do diety?

Jak podchodzimy do diety?

Jak podchodzimy do diety?

Dieta niesłusznie często kojarzy nam się z etapem przejściowym. Przechodząc na dietę odmawiamy sobie wielu produktów, które lubimy, które sprawiają nam przyjemność. Zaczynamy często odżywiać się posiłkami monotonnymi lub przechodzimy na dietę jednoskładnikową lub eliminacyjną (np. ograniczenie węglowodanów kosztem tłuszczów).

 

Niestety przestrzeganie diety podlega cyklicznym zmianom. Pierwszy tydzień, drugi może upłynąć spokojnie, uznasz, że stosowanie diety nie jest takie trudne. Później może być jednak gorzej. Pojawią się zachcianki, które będą się tylko nasilać z czasem. Wkracza także rzeczywistość- śpieszymy się, zaczynamy się mniej pilnować a widząc, że odstąpiliśmy od diety – porzucamy ją. 

 

 

By ten scenariusz nie powtórzył się tym razem, chcemy pomóc Wam – będziemy zamieszczać porady, co robić by raz na zawsze zmienić swoje nawyki żywieniowe a tym samym schudnąć na stałe i co ważniejsze utrzymać nową sylwetkę już na zawsze! Jeśli będziecie konsekwentnie stosować się do tych rad, uda Wam się przetrwać trudne okresy. Trzymanie się nowych zasad stanie się łatwiejsze, zachcianki osłabną. Przede wszystkim pomożemy Wam zmienić swoje nastawienie do stosowania diety, pozbędziecie się frustracji i stresu. Pamiętajcie, że czasem to nastawienie psychiczne uniemożliwia stosowanie się do diety.

 

 

Znacie to?

Na widok smakołyków takich, jak ciasto czy pizza myślimy sobie „to niesprawiedliwe, że nie mogę tego zjeść”. Zmienimy to! Będziesz cieszyć się, że potrafisz tak łatwo powiedzieć sobie „jak dobrze, że nie jem takich rzeczy”. 

 

To na prawdę jest osiągalne. Nie będziemy Cie oszukiwać, że przyjdzie to łatwo. Wdrażanie nowych nawyków i wyeliminowanie wielu czynności, które były niegdyś automatyczne jest trudne i wymaga samozaparcia. Lecz jesteśmy tu by Ci pomóc. Powoli zmienisz swoje życie- już na stałe! Gotowi podjąć wyzwanie? 

 

Powrót

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym
Komentarze
Jolanta Ka muszę powiedzieć, że bardzo przyjemne artykuły, cieszę się że powstał taki portal bo myślałam że dla takiego grubasa jak ja już nie ma znikąd pomocy
Dodano: 2013-08-13
Nasi partnerzy Food forum Food forum Kalkulator kalorii
Oblicz ile kalorii spalasz w czasie różnych czynności

(kg)

(min)


Sprawdź także: Porównujemy produkty Dodaj nową firmę Dieta tygodnia

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Zobacz wszystkie diety tygodnia


Przepis tygodnia

Sałatka Waldorf

Sałatka Waldorf

Sprawdź wszystkie przepisy


Produkt tygodnia

Ziemniaki

Ziemniaki

Produkty tygodnia

Sprawdź zdrową żywność


Wiadomości

Bądź na bieżąco

Zobacz wszystkie

Ostatnie oceny

Oceny użytkowników

PulsZdrowia.pl © 2016 All Rights Reserved