Pulszdrowia

Portal Twoich możliwości
Prowadzony przez ekspertów
Obejmujemy Patronat:

Cykl konferencji "Współczesne kierunki działań prozdrowotnych", które odbywają się październik 2013-czerwiec 2014, Warszawa

III Maraton Aqua Fitness, Lublin

Targi Zdrowo Zakręcone, Lublin

II Spotkanie z Psychodietetyką Praktyczną, Warszawa

Akcja Aqua Fit-poczuj lekkość- autorski program prozdrowotny

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki


Aktywnie po zdrowie

Niemowlak na basenie

Niemowlak na basenie

Nie od dziś wiadomo, że pływanie ma szereg zalet. Uczęszczanie na basen nie tylko wzmacnia mięśnie czy modeluje sylwetkę, ale pozytywnie oddziaływuje na układ krążenia i układ oddechowy, nie obciąża stawów czy kręgosłupa oraz jest wskazany przy obrzękach. Jak zatem woda wpływa za niemowlę?

 

Na początek warto podkreślić, że po 9 miesiącach spędzonych w wodach płodowych, niemowlęta nie tylko nie odczuwają lęku przez wodą, ale wręcz traktują ją jako bezpieczne i znane środowisko. Dlatego też im szybciej dziecko rozpocznie przygodę z basenem tym będzie mu łatwiej. Ogólnie określa się optymalny wiek dziecka na zajęcia w wodzie na 4-5 miesiąc życia! Oczywiście nie oznacza to, że starszy niemowlak nie poradzi sobie już na basenie, ale istnieje ryzyko, że będzie on bardziej niespokojny w wodzie i trudniej zniesie przystosowanie do zabawy w akwenie. 

 

Ćwiczenia w wodzie dla niemowląt niosą ze sobą wiele dobrego i mają ogromny wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka. Dodatkowo rozwijają zmysły i stymulują rozwój fizyczny. Niemowlę poznaje swoje ciało i jego nowe możliwości. Wspólne pływanie z rodzicami pogłębia więź, buduje zaufanie jak również sprawia, że dziecko czuje się bezpieczne.  Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co dodatkowo wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny i społeczny niemowlęcia. Częsta zmiana pozycji, z którą mamy do czynienia na basenie również ma wiele zalet. Dzięki nim dziecko ćwiczy równowagę oraz prawidłowo napina mięśnie, co z pewnością zaprocentuje w późniejszych latach. Dzieci, które wcześnie rozpoczynają naukę pływania wykazują dobrze rozwinięta motorykę ciała, jak również łatwiej wykonują złożone czynności ruchowe. 

 

Jak podkreślają fachowcy kursy pływania niemowląt cieszą się coraz większym uznaniem. Przeważnie szkoły pływania oferują rodzicom i maluszkom kilkanaście zajęć podczas których niemowlęta stopniowo oswajają się z wodą i nabierają nowe umiejętności. Już po kilku zajęciach dzieciaki nurkują z zanurzeniem główki! 

 

Jesteśmy jak najbardziej za tego typu zajęciami i polecamy je rodzicom. Warto wcześniej dowiedzieć się o warunkach panujących na konkretnym basenie i wybrać chociażby ten z wyższą temperaturą wody. Warto również zwrócić uwagę na to czy basen jest ozonowany, technika ta umożliwia ograniczenie do minimum chl

Powrót

Podaj kod z obrazka:

Podaj wynik równania: 5+3 = ?


Komentarze
Brak komentarzy
Nasi partnerzy Food forum Food forum Kalkulator kalorii
Oblicz ile kalorii spalasz w czasie różnych czynności

(kg)

(min)


Sprawdź także: Porównujemy produkty Dodaj nową firmę Dieta tygodnia

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Zobacz wszystkie diety tygodnia


Przepis tygodnia

Sałatka Waldorf

Sałatka Waldorf

Sprawdź wszystkie przepisy


Produkt tygodnia

Ziemniaki

Ziemniaki

Produkty tygodnia

Sprawdź zdrową żywność


Wiadomości

Bądź na bieżąco

Zobacz wszystkie

Ostatnie oceny

Oceny użytkowników

PulsZdrowia.pl © 2016 All Rights Reserved