Pulszdrowia

Portal Twoich możliwości
Prowadzony przez ekspertów
Obejmujemy Patronat:

Cykl konferencji "Współczesne kierunki działań prozdrowotnych", które odbywają się październik 2013-czerwiec 2014, Warszawa

III Maraton Aqua Fitness, Lublin

Targi Zdrowo Zakręcone, Lublin

II Spotkanie z Psychodietetyką Praktyczną, Warszawa

Akcja Aqua Fit-poczuj lekkość- autorski program prozdrowotny

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki


Aktywnie po zdrowie

Trenuj ciało, uwalniając duszę

Trenuj ciało, uwalniając duszę

O tym, że dobry trening pozwala zrelaksować głowę, odreagować stres, zredukować napięcie pisałam już nie raz i jak sądzę, nie trzeba już nikogo do tego przekonywać.

 

A jak ruch oddziałuje na nasze emocje ?

 

Żebyśmy mieli jasność, emocje z myśleniem, umysłem, niewiele mają wspólnego. ileż to razy zareagowaliśmy na coś emocjonalnie, a po tym, jak emocje opadły zachodziliśmy w głowę: „Jak mogłem się tak zachować ? co mnie opętało ?!”.

 

No właśnie – CO ?

 

Są oczywiście ośrodki w naszym mózgu odpowiedzialne za emocje. Mówi się również, że prawa półkula jest ta bardziej „miękka” ,kreatywna, reagująca na sztukę, odpowiadająca za wyobraźnię. I oczywiście są metody pracy z ciałem, którymi możemy te konkretne części mózgu pobudzać, np. joga, czy taniec.

 

Są również konkretne powiązania pomiędzy narządami wewnętrznymi a naszym samopoczuciem, człowiek, to fantastyczna „maszyneria”, w której nic nie działa oddzielnie i nic nie wydarza się przypadkowo !

 

BodyART®, o którym już pisałam, którego nieustannie odkrywam na nowo i jestem odurzona wręcz jego możliwościami, jest wyjątkową formą ruchową, która opiera swoje założenia między innymi na wschodnich filozofiach. W sposób wyjątkowy oddziałuje na ludzki organizm. Przy tym, jak perfekcyjnie porusza ciało człowieka, bazując na zachodnich systemach treningowych, dotyka tej sfery ludzkiego organizmu, której nie możemy zmierzyć, czasem nazwać, ogarnąć rozumem (…). To czyni ten trening czymś absolutnie niesamowitym, dając nam, uczestnikom niepowtarzalną szansę na lepsze poznanie siebie, na uwolnienie skłębionych w nas pokładów energii, zarówno tej destruktywnej, jak i tej pozytywnej.

 

Moim zdaniem bodyART® jest absolutnie wyjątkowy. Jego oddziaływanie na trenujących może być tak głębokie, jak sami sobie na to przyzwolimy. Możliwościom wydaje się nie widać końca. To trening przyszłości, wyższy wymiar, zachęcam każdego, aby chociaż raz spróbował wybrać się w tę ekscytującą ruchową podróż.

 

Monika Borchulska 

Trening Pozytywny 

www.energodajnia.pl

Powrót

Podaj kod z obrazka:

Podaj wynik równania: 5+3 = ?


Komentarze
Alicjanka Ciekawy artykuł :)
Dodano: 2015-12-29
Nasi partnerzy Food forum Food forum Kalkulator kalorii
Oblicz ile kalorii spalasz w czasie różnych czynności

(kg)

(min)


Sprawdź także: Porównujemy produkty Dodaj nową firmę Dieta tygodnia

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Zobacz wszystkie diety tygodnia


Przepis tygodnia

Sałatka Waldorf

Sałatka Waldorf

Sprawdź wszystkie przepisy


Produkt tygodnia

Ziemniaki

Ziemniaki

Produkty tygodnia

Sprawdź zdrową żywność


Wiadomości

Bądź na bieżąco

Zobacz wszystkie

Ostatnie oceny

Oceny użytkowników

PulsZdrowia.pl © 2016 All Rights Reserved